بررسی صفحه کلید گیمینگ ASUS ROG Strix Flare

کیبورد گیمینگ و تمام مکانیکی ROG Strix Flare توسط بخش ROG ایسوس معرفی شد. ROG Strix Flare از سوییچ های آلمانی Cherry MX RGB استفاده می کند که یک صفحه کلید مکانیکی است. این صفحه کلید دارای نورپردازی RGB بوده، برای علاقه‌مندان بازی‌های رایانه‌ای طراحی شده و دارای چندین و چند ویژگی منحصر به فرد است. این صفحه کلید با سوئیچ‌هایی موسوم به Cherry MX در چهار رنگ قهوه‌ای، قرمز، آبی و مشکی عرضه شده که کاربران می توانند هر کدام از آن‌ها را متناسب با سلیقه و نوع فعالیت خود انتخاب کنند.

مشخصات سخت افزاری
همان طور که گفتیم ASUS ROG Strix Flare یک صفحه کلید مکانیکی است و این یعنی سوئیچ‌های به کار رفته در کلیدهای آن مکانیکی هستند. همه سوئیچ‌ها دارای نورپردازی RGB بوده و رنگ آن‌ها را می توان به دلخواه تغییر داد. سوئیچ‌های که در این صفحه کلید می توان استفاده کرد از این قرار هستند:

Cherry MX RGB Red: سوئیچ قرمز رنگ دارای پاسخ دهی خطی بوده و به سرعت و بدون صدای کلیک عمل می کند. مقدار نیروی مورد نیاز برای عمل کردن کلیدها در این سوئیچ برابر 45 سانتی نیوتن است.

Cherry MX RGB Brown: سوئیچ قهوه‌ای رنگ دارای بازخورد لمسی خفیف بوده و صدای کلیک قابل ملاحظه‌ای ندارد. مقدار نیروی مورد نیاز برای عمل کردن کلیدها در این سوئیچ برابر 45 سانتی نیوتن است.

Cherry MX RGB Blue: سوئیچ آبی رنگ دارای بازخورد لمسی قوی بوده و صدای کلیک آن قابل شنیدن است. مقدار نیروی مورد نیاز برای عمل کردن کلیدها در این سوئیچ برابر 50 سانتی نیوتن است.

Cherry MX RGB Black: سوئیچ مشکی رنگ دارای پاسخ دهی خطی بوده، صدای کلیک قابل ملاحظه‌ای ندارد و از فنر قدرتمندتری برخوردار است تا سوئیچ به سرعت به وضع اولیه خود بازگردد. مقدار نیروی مورد نیاز برای عمل کردن کلیدها در این سوئیچ برابر 60 سانتی نیوتن است.

صفحه کلید ASUS: ROG Strix برای چه کسانی مناسب است؟
در همین ابتدا باید اشاره کنیم که صفحه کلید ASUS: ROG Strix یک محصول کاملاً تخصصی بوده و با توجه به قیمت بالایی که دارد، ممکن است خرید آن برای کاربران عادی چندان به صرفه و قابل توجیه نباشد. این محصول بیش از هر چیز برای این دسته از کاربران مناسب خواهد بود:

گیمرهایی که به برند تجاری RoG علاقه‌مند هستند.
افرادی که از طراحی نورپردازی زیبا بر روی لوازم جانبی خود لذت می برند.
تایپیست هایی که یک صفحه کلید مکانیکی عالی می خواهند (این دسته از کاربران می‌توانند از سوئیچ‌های Cherry MX آبی رنگ استفاده کرده و تایپ بهتری را تجربه کنند).

عملکرد شگفت انگیز در بازی
ROG Strix Flare در حال حاضر هر چهار رنگ مختلف سوییچ های مکانیکی Cherry MX RGB را به خدمت گرفته است که شما می توانید بر حسب دلخواه خود کیبوردی با سوییچ مطلوب خود را تهیه کنید. این کیبورد از فناوری 100% Anti-Ghosting برای همه کلید ها بهره می برد که این عمل دقت فشردن هر کلید را به حد اکثر می رساند.

شخصی سازی باورنکردنی
کیبورد گیمینگ ROG Strix Flare سطحی نو از شخصی سازی را برای گیمرها به ارمغان آورده است. در قسمت بالایی لبه سمت راست این کیبورد، یک تکه قابل جداشدن با طرح اولیه ROG وجود دارد که از نور پردازی Aura RGB نیز استفاده می کند. گیمرها با استفاده از نشانه خام موجود در جعبه این کیبورد نام خود یا نام تیم یا هرچیز دیگری را به دلخواه خود در این قسمت با خلاقیت خود اضافه کنند.

در کیبورد ROG Strix Flare امکان تغییر رنگ تک تک بخش ها و کلید ها به لطف ویژگی Aura امکان پذیر است. همچنین طراحی زیبای دو بخشی سطح بدنه کیبورد نیز در کنار درخشش جذاب کلید ها، جلوه ای بی نظیر به این کیبورد بخشیده است. در ROG Strix Flare نورپردازی Aura را در قسمت زیرین کیبورد نیز خواهید داشت که جذابیت آن را دوچندان کرده است.

گیمینگ با راحتی کامل
در کیبوردها معمولاً بخش کنترل چند رسانه در سمت راست کیبورد قرار گرفته است که به طور مثال گیمر برای تغییر میزان صدا، باید در بازی یا دست از روی ماوس بردارد و یا با دست چپ کنترل حرکت ها را در بازی رها کرده و صدا را تنظیم کند و این عمل ممکن است منجر به از دست دادن بازی شود! ایسوس با تغییر مکان ناحیه چند رسانه ای به قسمت چپ بالای کیبورد، از این قبیل مشکلات جلوگیری کرده و کاربر به سادگی و بدون هیچ مشکلی از این قسمت استفاده می کند. همچنین برای راحتی بیشتر، یک استراحتگاه مچ قابل جدا شدن نیز در این کیبورد قرار داده شده است و برای راحتی در مورد اتصال لوازم جانبی مانند حافظه فلش، یک پورت USB نیز در ROG Strix Flare تعبیه شده است.

عرضه کیبورد ROG Strix Flare با عرضه نرم افزار جدید ROG Armoury II همزمان شده است، این نرم افزار برای کنترل همه تجهیزات جانبی ROG بهینه شده و به سادگی می توانید تمام عملیات فنی در تجهیزات گیمینگ ایسوس را با این نرم افزار به طور حرفه ای تنظیم کنید.

منبع: مجله سخت افزار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.