سلف اسمارت

سبک زندگی هوشمندانه

لپ تاپ کارکرده

فواید خرید لپ تاپ کارکرده

خرید یک لپ تاپ و رایانه جدید امری است که بسیاری از مردم به آن نیاز دارند. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی افرادی که با سیستم کار می کنند به دنبال این هستند که سیستم خود را ارتقا داده و سیستم جدیدی خریداری کنند. اما با بالا رفتن قیمت دلار این کار می‌تواند خرج نسبتا زیادی روی دست‌تان بگذارد. در چنین شرایطی، چرا خریدن لپ تاپ یا کامپیوتر دست دوم را در نظر نگیرید؟ در ادامه به شما می‌گوییم که چرا در چنین شرایطی باید خرید لپ تاپ دست دوم را هم مدنظر داشته باشید.

۱- احتمالا به توان بالایی احتیاج ندارید
چرا سعی در خرید لپ تاپ جدید دارید؟ اگر می‌خواهید هر از گاهی چند صفحه با آن تایپ کنید، فیلم ببنید و کارهای بسیار سبک انجام دهید، به کلی رم و پردازنده‌ی آخرین مدل احتیاج ندارید. البته که اگر می‌خواهید به طور حرفه‌ای فیلم ویرایش کنید یا برنامه بنویسید به قطعات سخت افزاری قوی احتیاج دارید، اما برای کارهای عادی و روزمره لازم نیست یک سیستم نو بخرید، هرچند که شما می توانید مدل های کارکرده بسیار قوی را نیز در وب سایت های خرید و فروش کالای دست و دوم پیدا کنید.

۲- میتوانید کلی پول ذخیره کنید
خرید یک لپ تاپ استوک یا دست دوم باعث میشود کلی در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید. حتما لازم نیست بتوانید آخرین بازی روز را روی آن اجرا کنید، حتی می‌توانید مدل ضعیف‌تری انتخاب کنید، چرا که ممکن است با لینوکس یا ویندوز 7 هم کارتان راه بیفتد. لازم نیست کامپیوتر خیلی قدیمی‌ای بخرید، می‌توانید برندهای اپل، دل، اچ‌پی و ایسوس که فقط چند سال ازعمرشان میگذرد را هم با قیمتی خوب تهیه کنید.

۳- شاید بخواهید از لپ تاپ خودتان مدت بیشتری استفاده کنید
شاید فکر کنید که خرید یک دستگاه جدید خیلی از لحاظ طول عمر و نو بودن قطعات برایتان به صرفه است که البته از لحاظ فنی درست هم هست، اما عادت کردن به استفاده از سخت افزار قدیمی باعث میشود که بتوانید سالهای بیشتری از آن استفاده کنید. شما در واقع رفتارتان را تغییر خواهید داد. در طی زمان یاد میگیرید که بعضی نرم افزارها کارآمدتر هستند. میدانید که چه زمانی برنامه‌هایی که از آنها استفاده نمیکنید را ببندید و احتمالا حجم زیادی از اطلاعات‌تان را وارد درایوهای اکسترنال میکنید.

۴- به کاهش ضایعات زیست محیطی کمک میکنید
زباله‌های الکترونیکی حجم زیادی از ضایعات زیست محیطی را به خود اختصاص میدهند. قطعات پلاستیکی از سوختهای فسیلی درست شده و بسیاری از اجزا به موادی که بر روی زمین کم یافت میشوند احتیاج دارند. تجزیه‌ی این وسایل صدها سال طول میکشد و در این بین ممکن است سمومی را هم وارد محیط کنند. خرید یک دستگاه دست دوم تعداد دستگاههایی که ساخته میشود را کاهش میدهد.

۵- از چرخه خرید و اسراف رهایی پیدا میکنید
سازندگان کامپیوترها دوست دارند که شما سریعتر دستگاه‌های جدیدشان را خریداری کنید. این کار موجب افزایش سود آنها اما خالی شدن حساب بانکی شما میشود. اپل یکی از کمپانی‌هایی است که از این استراتژی استفاده می کند. اما شما با استفاده از یک لپ تاپ دست دوم خودتان را از این چرخه رها میکنید. دستگاه‌های اپل چند سال بعد هم همان ارزش را دارند و حتی اگر بخواهید پس از استفاده دوباره هم می‌توانید آنها را بفروشید.

در انتها باید گفت که همیشه هم خرید لپ تاپ و سخت افزار دست دوم انتخاب خوبی نیست و باید پیش از این کار، کلیه‌ی مزایا و معایب آن را در نظر داشته باشید. اما معمولا خرید یک لپ تاپ دست و دوم می تواند نیاز بسیاری از مردم را برطرف سازد.

منبع: دیجی رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *