سلف اسمارت

سبک زندگی هوشمندانه

استارتاپ

استارتاپ های موفق به چه افرادی نیاز دارند؟

استارت آپ یک کسب و کار جدید است که حول فناوری و تکنولوژی ایجاد می شود. امروزه این اصطلاح را زیاد می شنویم و بیشتر افراد به دنبال این هستند که استارتاپ های موفقی داشته باشند. شرکتی که از ایده‌های اولیه شروع می‌کند و به موفقیت و رشد بالایی دست می‌یابد، یک استار تاپ موفق است.

مهارت و سرعت برای موفقیت هر استارتاپی لازم است. در واقع از این دو فاکتور در تمام مراحل تصمیم گیری، ساخت و اجرای استارتاپ و ورود آن به بازار رقابتی استفاده می‌شود. کارآفرینان جوان با راه اندازی استارتاپ خود با این جمله مواجه می شوند “افراد مناسب و لایق را استخدام کنید.” قطعاً شما هم به عنوان کارآفرین چندین بار این جمله را از اطرافیان خود شنیده‌اید؛ اما در این جا سؤال مطرح می شود که “مناسب” به چه معناست و به چه ویژگی‌هایی اشاره دارد؟ این فرد مناسب باید در کدام بخش استارتاپ مشغول کار شود؟ سامی اینکینن، مدیرعامل و مؤسس چند استارتاپ است.

او تاکنون سه استارتاپ را ایجاد کرده و بیش از 500 کارمند استخدام کرده است. در ادامه‌ی مقاله، این کارآفرین موفق توصیه‌هایی برای استخدام فرد مناسب دارد: حتماً شما هم موافق هستید استخدام نیروی کار توانمند و باهوش باعث موفقیت هر کسب و کاری می شود. البته مهارت‌های موردنیاز در هر مرحله‌ای متفاوت از هم هستند. من با کسب تجربه‌ی چندساله و استخدام افراد مختلف به این نتیجه رسیدم که بودن یک شخصیت خاص در بین نیروی کاری شرکت لازم بوده و در دیگر مراحل نیز مفید خواهد بود. من به این نوع شخصیت رنسانس می گویم؛ اما حالا به این موضوع می پردازیم که رنسانس‌ها چه خصوصیاتی دارند؟ در تمام بخش‌های یک استارتاپ، افراد هر تیم باید سه ویژگی اصلی داشته باشند تا بهترین عملکرد را از خود نشان دهند:

موفقیت استارتاپ ها به استخدام چه افرادی وابسته است؟
– اتخاذ تصمیمات جدی
– ایجاد فرآیندهایی برای تسهیل اجرای امور
– انجام دادن کارها

خیلی از افراد تیم فقط در یکی از این موارد مهارت دارند؛ اما رنسانس‌ها در تمامی آن‌ها خبره هستند و می توانند شرکت را به بهترین نحو ممکن هدایت کنند. در ادامه، هر یک از موارد را به طور کامل توضیح داده و به دلیل ضروری بودن حضور رنسانس‌ها در استارتاپ می پردازیم.

سرعت اجرا
آیا می دانید سرعت اجرای یک استارتاپ، مهم‌ترین مزیت رقابتی آن در مقایسه با دیگر کسب و کارهاست؟ رنسانس‌ها به خوبی می توانند از این مزیت استفاده کنند و باعث پیشرفت استارتاپ شوند. افراد رنسانس با خصوصیات شخصیتی که دارند، از پس این معادله‌ی سرعت بر می‌آیند. آن‌ها قادرند با ابتکار عمل، عواقب منفی ناشی از تصمیم گیری‌های اشتباه را از بین ببرند. رنسانس‌ها اولویت‌های اساسی را در نظر می گیرند و روی مواردی متمرکز می شوند که برای پیش بردن کار ضروری هستند.

سرعت یادگیری
کسب و کارهایی که می خواهند روی بازارهای جدید مسلط شوند، به موفقیتی نخواهند رسید. رقابت کردن در این بازارها نیازمند یادگیری سریع و پیشرفت است. اگر خصوصیات مذکور در سه فرد مختلف وجود داشته باشد، تکرار هر مرحله از کار به یکی از این افراد بستگی دارد و زمان زیادی صرف انتقال کار از یک فرد به فرد دیگر خواهد شد. پس سرعت یادگیری کاهش می یابد و موفقیت استارتاپ تحت تأثیر قرار می گیرد. فرد رنسانس توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات را دارد و با استفاده از بازخوردهایی که می گیرد، بهترین راه حل را پیدا می کند. این فرد مرتکب هیچ اشتباهی نشده و در مسیر اشتباه نیز قرار نمی گیرد.

استفاده از سرمایه
قطعاً استخدام یک نفر به جای سه نفر باعث صرفه جویی در منابع مالی استارتاپ می شود. علاوه بر آن، فرد رنسانس می تواند در زمان بروز تغییرات ناخواسته، مشکل نبود منافع کافی را حل کند. آیا تمایل دارید در استارتاپ خود از راه حل‌های خلاقانه استفاده کنید و نگران منابع نباشید؟ امروزه نرم افزارهای زیادی وجود دارد که این کار را انجام می دهند. اکنون خیلی از رنسانس‌ها روی این مسئله متمرکز شده و زبان‌های برنامه نویسی و SQL را یاد گرفته‌اند تا بتوانند ابزارهای جدیدی اختراع کنند، تصمیمات اساسی بگیرند و بدون داشتن مهارت بالا در برنامه نویسی به زبان‌های پایتون و سی پلاس پلاس، تست‌های مختلف را اجرا کنند. آن‌ها با این استراتژی می توانند کارها را با سرعت بی‌نظیری جلو ببرند.

با تمام تفاسیر، فرد رنسانس کسی است که می تواند بهترین استراتژی را خلق کند، سیستم بسازد و پردازش کند. این فرد به استارتاپ شما کمک می کند تا محصولتان بهترین جایگاه را در بازار پیدا کند. البته وجود رنسانس‌های دیگر برای بخش فروش، بازاریابی و عملیات هم لازم است تا بتوانند سرعت کار و موفقیت استارتاپ را تضمین کنند. در نهایت به این نتیجه می رسیم که وجود فرد رنسانس با ویژگی‌های شخصیتی که دارد، می تواند خیلی از مشکلات استارتاپ ها را در کمترین زمان ممکن حل کند.

منبع: وب سایت یوکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *